Praca misjonarzy domu w Bodzanowie:

MISJE PARAFIALNE

Szczególny czas odnowy parafii, który przeprowadza się co kilka lat (przeważnie 10), celem umocnienia i odnowienia życia wiary. Kodeks Prawda Kanonicznego nakazuje organizowanie misji. Kanon 770 zawiera następujący zapis: Proboszczowie zgodnie z zarządzeniem biskupa diecezjalnego powinni w pewnych okresach organizować to przepowiadanie, które nazywa się świętymi misjami. Misje parafialne trwają zwykle cały tydzień, podczas którego w odpowiednich porach głosi się wiernym nauki o zasadniczych prawdach wiary i moralności, odprawia nabożeństwa. Misje parafialne prowadzą poprzez spowiedź i Komunią św. do uroczystości poświęcenia krzyża misyjnego. Misje święte prowadzi zazwyczaj dwóch misjonarzy.

Pliki do pobrania:

Obrzęd rozpoczęcia i zakończenia Misji Parafialnej – TUTAJ

Wezwania do modlitwy wiernych – TUTAJ

Modlitwa przed Misją Parafialną – TUTAJ

Modlitwa ludzi chorych i cierpiących – TUTAJ

REKOLEKCJE PARAFIALNE

– typowe rekolekcje parafialne w Kościele katolickim odbywają się zazwyczaj w Adwencie i Wielkim Poście i trwają zwykle cztery dni, wliczając niedzielę.

KAZANIA OKOLICZNOŚCIOWE

– misjonarze głoszą także Słowo Boże z okazji różnych parafialnych uroczystości (np. rocznica poświęcenia kościoła, odpusty, rekolekcje Maryjne itd.)

ZASTĘPSTWA I POMOC ŚWIĄTECZNA

– misjonarze pomagają księżom diecezjalnym w czasie urlopów letnich, oraz pomagają w obowiązkach duszpasterskich w okresie świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy.

 

Zgłoszenia o przeprowadzenie i wygłoszenie Misji Parafialnych, Rekolekcji oraz Kazań Okolicznościowych przyjmuje Jerzy Bzdyl OMI tel.: 77 439 -17 – 14 wew.20, kom. +48 604 621 045, e-mail: bodzanow@oblaci.pl