Spotkania formacyjne dla młodzieży

Zapraszamy!
Terminarz spotkań, rekolekcji i dni skupienia z Misjonarzami Oblatami Maryi Niepokalanej i… nie tylko.

Kwiecień 2024

12-14.04.2024 r. – Dni Skupienia dla maturzystów i studentów – Obra – zgłoszenia: https://forms.gle/bDQAEF8m5s1zNtJh7

19-21.04.2024 r. – Powołaniowe Dni skupienia – Święty Krzyż – zgłoszenia: https://forms.gle/vK32tuDCJkMMrUxM6

Maj 2024

1-4.05.2024 r. – XL Zjazd Niniwy – Grotniki

17-19.05.2024 r. – Dni skupienia dla chłopaków 16+ – Grotniki

25.05.2024 r. – Święcenia prezbiteratu i diakonatu w WSD Obra

Czerwiec 2024

1.06.2024 – Jesteśmy na Lednicy

15-16.06.2024 r. – Centralne uroczystości jubileuszu 25 lat beatyfikacji bł. o. Józefa Cebuli OMI – Malnia/Lubliniec

22-27.06.2024 r. – Kursy: lektorski i ceremoniarski – Obra

29.06-3.07.2024r. – Wakacje, Młodzież, Seminarium – Obra

Lipiec 2024

8-14.07.2024 r. – Festiwal Życia – Kokotek

16-22.07.2024 r. – Chillout w Grotnikach

19-23.07.2024 r. – Rekolekcje powołaniowe – Święty Krzyż

25-29.07.2024 r. – Rekolekcje powołaniowe – Obra

Sierpień 2024

2-7.08.2024 r. – Kongres Ministrantów – Święty Krzyż

8-12.08.2024 r. – Rekolekcje powołaniowe – Kodeń

10-14.08.2024 r. – Góry z OMI i SFB – Szklarska Poręba – zgłoszenia: https://forms.gle/rcMChbPvD5TTcXAUA

19-23.08.2024 r. – Wakacje Ministrantów – Garczyn

21-24.08.2024 r. – Piesza Pielgrzymka z Grotnik na Jasną Górę

26-31.08.2024 r. – Po prostu rekolekcje – OCM Niniwa

Wrzesień 2024

8.09.2024 r. – Śluby wieczyste w WSD Obra

20-22.09.2024 r. – Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Służby Liturgicznej

Październik 2024

11-13.10.2024 r. – Dni Skupienia dla maturzystów – Obra

WIĘCEJ NA https://powolania.oblaci.pl/


Zimowe terminy wydarzeń Sekretariatu Powołań

Zimowe terminy wydarzeń Sekretariatu Powołań
Rezerwujcie czas na rekolekcje i dni skupienia w roku bł. Józefa Cebuli OMI
mt

Sesja formacyjna dla rekolekcjonistów

W Domu Rekolekcyjny Alma Mater w Obrze w dniach od 14 do 16 listopada w sesji formacyjnej dla rekolekcjonistów udział wzięli misjonarze ludowi naszej polskiej prowincji Misjonarzy Oblatów. Z naszego domu zakonnego w Bodzanowie w sesji uczestniczył o. Michał OMI.

W programie sesji głównym punktem każdego dnia była Eucharystia. W pierwszym dniu przewodniczył jej o. Marek Ochlak OMI, prowincjał Misjonarzy Oblatów M.N. w Polsce. Tego dnia misjonarze rekolekcjoniści wzięli udział w serii wykładów, które kolejno poprowadzili o. Marek Ochlak OMI, prof. dr hab Bogdan Trocha - kierownik Zakładu Literatury i Kultury Popularnej Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz ks. dr Adam Adamski z Federacji Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri w Polsce. Wykłady obu prelegentów dotyczyły tematu tegorocznego spotkania formacyjnego: "Kim jest adresat naszego przepowiadania? Kontekst kulturowy głoszenia słowa Bożego".

W drugim dniu spotkania Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił o. Robert Wawrzeniecki OMI, przewodniczący Komisji misjonarskiej Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów M.N. oraz sekretarz wykonawczy Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich (KWPZM) i dyrektor Forum Współpracy Międzyzakonnej i jednocześnie ekonom KWPZM.

W godzinach porannych odbyły się także prace w grupach, których rezultat podsumowano na zakończenie zjazdu formacyjnego.

(mt / zdj. rw, pt)


Serdeczne podziękowania – Tydzień Misyjny i pomoc w dziele głoszenia Ewangelii

W niedzielę, 29 października, zakończył się Tydzień Misyjny w Kościele. Z tej racji nasza wspólnota zakonna w Bodzanowie składa wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc Misjonarzom Oblatom Maryi Niepokalanej w dziele głoszenia Ewangelii, serdeczne podziękowania. Pomoc płynie do nas na wielu płaszczyznach i w różnorodny sposób. Dziękujemy za każdą modlitwę, ofiarowane Panu Bogu cierpienia w intencji szerzenia Dobrej Nowiny, za każdą pomoc materialną, którą w ostatnim czasie otrzymaliśmy od Was.

Nasi misjonarze i rekolekcjoniści z domu zakonnego w Bodzanowie w ostatnim czasie odwiedzili też wiele parafii diecezji opolskiej, gliwickiej, katowickiej a także legnickiej, krakowskiej. W czasie niedzielnych animacji misyjnych dzieliliśmy się z Wami Słowem Bożym. Staraliśmy się przybliżyć obecną sytuację Kościoła misyjnego, który w różnych częściach świata ciągle rozwija się i jest nadzieją. Z tego miejsca dziękujemy wszystkim Księżom Proboszczom, który przyjęli nas do powierzonych sobie parafii, aby spotkać się z wiernymi. Wam zaś, kochani Przyjaciele Misji, dziękujemy za wszelkie udzielone nam wsparcie w dziele ewangelizacji.

Jako Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej niesiemy Ewangelię do ponad 60 krajów na całym świecie pomagając przy tym każdemu człowiekowi wypełniając charyzmat otrzymany od Boga przez po pośrednictwo św. Eugeniusza de Mazenoda.

Jednym z krajów, w którym posługują Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej pochodzący z naszej polskiej prowincji, jest Meksyk oraz Kuba.

Pośród oblatów tam pracujących są ojcowie Marcin Łącki OMI (posługuje w Meksyku) i Tomasz Szafrański OMI (posługuje na Kubie). Ich posługa polega przede wszystkim na głoszeniu Ewangelii wśród ludzi ubogich. Niosą im pomoc w codziennych potrzebach. Są obecni wśród tych, którzy w Jezusie Chrystusie odkrywają swojego Zbawiciela. Codzienność misjonarza przynagla go do dzielenia warunków życia z tymi, wśród których są obecni.

Ojcowie Tomasz Szafrański OMI i Marcin Łącki OMI

OBEJRZYJ GALERIĘ
z posługi misjonarzy:

 

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej w posługują także w Polsce. Wypełniają swój charyzmat prowadząc parafie, sanktuaria, centrum formacji młodzieży. Posługują w duszpasterstwie specjalistycznym: w wiezieniach, domach seniorów, wśród ubogich oraz bezdomnych. Głoszą rekolekcje i misje parafialne.

Z tego miejsca zapraszamy do zapoznania się szeroko ukazaną tematyką misyjną Kościoła Powszechnego. Aktualne wiadomości znajdziecie na portalu internetowym misyjne.pl. Portal chrześcijański misyjne.pl to strona internetowa stworzona przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, między innymi w celach społecznych, jak i informacyjnych. Za jego pośrednictwem chcemy przybliżać ludziom kwestie wiary i religii oraz jednoczyć ich w duchu Ewangelii. Nasz portal chrześcijański to miejsce dialogu. Dzięki nam mogą Państwo poznać ludzi otwartych na innych, bowiem portal chrześcijański misyjne.pl powstał po to, aby docierać do osób wierzących, ale także tych, którzy dopiero poszukują swojej drogi do Boga. Chcemy im Go przybliżać. Naszym celem jest także to, aby w duchu misji informować o bieżących wydarzeniach w kraju i na świecie, dlatego dokumentujemy między innymi podróże misyjne.

IDŹ DO:

(mt / zdj. ts mł)


Uroczystość Wszystkich Świętych

W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu parafialnym w Bodzanowie została odprawiona uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem proboszcza, o. Mariusza Legieżyńskiego OMI, którą koncelebrowali ojcowie z miejscowej wspólnoty zakonnej Misjonarzy Oblatów. Podczas Eucharystii homilię wygłosił o. Michał OMI. Kaznodzieja w homilii podkreślał, że droga do świętości jest drogą ludzi, którzy przez całe swoje życie byli w swej codzienności zwyczajni, a zawierzając swoje życie Chrystusowi podążali małymi krokami ku świętości, której dziś są uczestnikami. Po zakończonej Eucharystii zostało odprawione nabożeństwo za zmarłych.

Tego dnia parafialny cmentarz w Bodzanowie przez cały dzień odwiedzali nie tylko mieszkańcy naszej parafii, ale także goście, którzy przychodzili na to miejsce doczesnego spoczynku zmarłych, aby modlić się przy grobach swoich bliskich. Cały cmentarz został udekorowany przepięknymi kwiatami oraz światłem płonących zniczy, a nade wszystko modlitwą wspólnoty Kościoła.

Na cmentarzu w Bodzanowie spoczywają nie tylko parafianie miejscowej wspólnoty ale także Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej.

(mt / zdj. am)


Rekolekcje dla kapłanów diecezjalnych i oblatów

W domu rekolekcyjnym w Bodzanowie w dniach od 16 do 21 października odbyły się rekolekcje kapłańskie i zakonne, w których udział wzięli zarówno oblaci z polskiej, jak i zachodnioeuropejskiej prowincji, oraz księża diecezjalni z Polski i Czech.

Rekolekcje poprowadzili nasi współbracia z Oblackiego Centrum Młodzieży NINIWA, ojcowie: Tomasz Maniura OMI i Patryk Osadnik OMI. Głównym tematem dni skupienia było hasło "Razem czy osobno" - które ukierunkowywało uczestników rekolekcji na refleksję nad posługą duszpasterską we współpracy ze świeckimi. W programie rekolekcji nie zabrakło czasu na Eucharystię, modlitwę Liturgią Godzin, wspólne rozmyślanie, konferencje, osobistą modlitwę, sakrament pokuty i pojednania. W czasie wolnym uczestnicy rekolekcji mieli okazję wspólnie spędzić czas, który wypełniony był także braterskim spotkaniem.

W ostatni dzień rekolekcji Misjonarze Oblaci odnowili tradycyjnie swoje śluby zakonne. Tego dnia liturgii Eucharystii przewodniczył wikariusz prowincjalny, o. Bartosz Madejski OMI.

W ostatni dzień rekolekcji Misjonarze Oblaci odnowili tradycyjnie swoje śluby zakonne. Tego dnia liturgii Eucharystii przewodniczył wikariusz prowincjalny, o. Bartosz Madejski OMI.

Z tego miejsca serdecznie zapraszamy do udziału w przyszłorocznych rekolekcjach, które odbędą się w październiku. Istnieje możliwość udziału w rekolekcjach w formie stacjonarnej (z noclegiem) bądź dojazdowej (udział w konferencjach, Eucharystii, posiłkach).

Termin rekolekcji dla kapłanów na rok 2024: 14-19 października

(mt/ zdj. mt)


Złoty jubileusz kapłaństwa

W bodzanowskiej parafii obchodzono jubileusz 50. lecia kapłaństwa o. Franciszka Żoka OMI. Wieloletni misjonarz ludowy (rekolekcjonista) dziękował Bogu za dar powołania. Urodził się w 1948 roku. Pierwsze śluby zakonne złożył 8 września 1967 roku, święcenia prezbiteratu otrzymał 23 kwietnia 1973 roku. Obecnie o. Franciszek Żok OMI posługuje w domu zakonnym w Bodzanowie.


KONTAKT

Dom Zakonny Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Bodzanowie
Dom rekolekcyjno-wypoczynkowy

Bodzanów 66
48-340 Głuchołazy
NIP: 755 157 85 89      REGON: 040076087

tel.: 77 439 17 14
kom.: +48 503 142 205
e-mail: superior.bodzanow@oblaci.pl